HeadEsti noortejuhtide kool ja praktika - HeadEst
475
page-template-default,page,page-id-475,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

HeadEsti noortejuhtide kool ja praktika

Me saame iseendaks tänu headele peeglitele. Peeglid on teised inimesed. Meie tegevuste võti on turvaline ja vaba õhkkond, mida hoiavad head liidrid. Liidrid, kes ei ole õpetajad ega kasvatajad. Nad on liidrid ja mentorid, kes mõistavad, et noor on inimene. 

 

Unikaalne, erakordselt võimekas inimene, kes on oma tee ühes etapis. Tal on juba pikk tee käidud ja veelgi pikem on ees. Ta ei ole enam laps ja veel ei ole ka täitsa küps. Ta on seal kus ta on, täpselt õiges kohas. Ta alles avastab ennast, teisi, maailma, avastab valikuid, hakkama julgema otsustada. See on ohtlik tee, ilma milleta ei ole elu. Need riskid tuleb võtta. Ja maailmas pole kedagi, kes seda teed lõpuni mõistaks. Ja selleks on vaja mõistvaid kaasteelisi, kes teevad selle hirmsa astumise võimalikuks.

 

Kasvamiseks ja õppimiseks on vaja proovida, eksida, proovida veel. Selleks on vaja mõistmist, usaldust, andestamist, tagasisidestamist, julgustamist, võimestamist, tunnustamist, kinni püüdmist, tõukamist, eeskuju, seltsilist, vestluspartnerit, kuulajat, ütlejat jne. See ongi hea mentor, hea peegel, hea juhendaja. Juhendaja, kes võimaldab hakata oma tiibu nägema, neid sirutama ja lõpuks neid ka kasutama.

 

Ootame oma ridadesse inimesi

 • kes mäletavad, mida tähendas olla teismeline.
 • kes mäletavad, mida tähendas hirm, mitte kuuluda ja mitte olla “õige”.
 • kes julgevad noortega suhelda kui inimestega, mitte kui lastega (see on liiga haruldane oskus).
 • kes tunnevad elust rõõmu ja tahavad aidata seda ka teistel tunda.
 • kes on aktiivsed, julgevad endiselt mängida, lollitada ja seega ka õppida ning ennast ületada.
 • kes on lihtsalt toredad inimesed, kes tahavad olla inspireerivad keskkonnas ja kes tahavad saada paremateks juhtideks.

 

HeadEst on korraldanud rahvusvahelisi noortelaagreid juba 2004. aastast. Kõikide laagrite eesmärk on aidata noortel iseseisvuda, ennast avastada ja enesekindlalt oma tulevikku ehitada.

 

2013. aastast oleme Eesti riigi partner väliseesti noorte Eesti keele ja kultuuri laagrite korraldamisel. Keelelaagrites kohtuvad 13-18aastased noored – igas vahetuses on 22 väliseestlast ja 8 kodueestlast. Keelelaagrite eesmärk on muuta Eesti enda omaks – tutvuda Eestiga, õppida eesti keelt, veeta toredasti suve ja leida uusi eesti keelt rääkivaid omavanuseid sõpru.

 

Need laagrid muudavad elusid!

 

 

Keelelaagrid muutuvad iga aastaga üha populaarsemateks, sest levivad jutud, et 10 päevaga hakkavadki noored eesti keelt rääkima ja vaiksetest ebakindlatest lastest saavad julged, enesekindlad ja lõbusad noored. Ning, et selles laagris on lihtsalt väga tore.

 

Paljud osalejad tulevad tagasi. Meil on osalejaid, kes on laagris käinud viis aastat järjest. Esimesed osalejad on kasvanud ise juhendajateks, sest nagu nad ütlevad:

“Ma sain siit nii palju ja ma tahan seda sama tunnet ka teistele anda.” 

 

Kas sa tahad teada kuidas on võimalik, et üks 14aastane noormees teeb suure rõõmuga keset ilusat suve eesti keele käänete eksamit? Tule ja vaata ning aita meil need laagrid jälle sama heaks teha!

 

Me töötame teisiti kui paljud laagrid. Meie juhendajad ei ole kasvatajad ega õpetajad. Nad on liidrid, kes aitavad õppida ja avastada oma võimekust. Usu, selle käigus avastavad ka liidrid ise oma võimekust. Liidrina oled sa ruumi hoidja, turvalisuse hoidja, inspiratsiooni looja, julgustaja, suuna ja kursi hoidja, peegeldaja, kaasa elaja jne.

Meie laagrites tekib kodutunne. Kodu, kus kõik saavad läbi ja kõik vastutavad üksteise heaolu eest. Reeglid ei ole represseerimiseks ja allutamiseks, vaid ühiseks turvalisuseks.

 

KUS JA MILLAL?

EESTI KEELE JA KULTUURI LAAGRID 2019 toimuvad

 

2019. aasta suvel toimub 3 keelelaagrit: 

I vahetus (eesti keeles algajad)– 8. – 18. juuli – Venevere Puhkekülas – www.venevere.ee

II vahetus (keskmised) – 22. juuli – 1. august – Venevere Puhkekülas

III vahetus (vabalt oskajad) – 5. – 15. august – Venevere Puhkekülas

 

Tule ole selle toreduse osa! 

Vaata videosid, pilte ja osalejate muljeid ka meie Facebooki lehelt.

 

KEDA OTSIME?

Otsime oma tiimi aktiivseid ja sõbralikke noortejuhte, kes tahaksid kogeda ja õppida meie salapärast enesekindlust andvat noorte juhtimis- ja õpetamisstiili, et mõista tõeliselt kaasavat noortetööd ja mitte ainult.

 

Varasemad noortejuhid on öelnud:

“Tänu keelelaagrile hakkasin koolis ka oma õpilastele ruumi andma.”

“Uskumatu, et vabaduse andmisega teismelised ei teegi midagi. Kahju, et kõikjal sellist põhimõtet ei julgeta rakendada.”

“See laager aitas mul mõista enda juhtimisstiili ja sain julgemaks juhiks.”

 

KEDA OTSIME?

 • Mehi ja naisi, kes näevad noortes inimesi.
 • Inimesi, kes tahavad olla noortele headeks mentoriteks ja julgustajateks.
 • Inimesi, kes mäletavad oma teismeiga, mäletavad oma kasvamisvalu ja seega eelkõige mõistavad, mitte ei taha noori muuta. Kui siis, ägedamateks!
 • Inimesi, keda paelub noortejuhi vastutusrikas, kuid väga lõbus ja väga palju andev töö.
 • Inimesi, kes soovivad arendada enda noortega töötamise teadmiseid ja oskuseid, uurida oma hoiakuid sellesse töösse ning luua noortele toreda arenemiskeskkonna.
 • Inimesi, kes on väga head suhtlejad ja suhestujad ning kellele suhtlemine meeldib. Suhtlemine on juhtimise kõige olulisem oskus.
 • Inimesi, keda paelub hea ja inimlik juhtimine ning motiveerimine ja kes tahaksid seda harjutada.
 • Inimesi, kes on paindlikud, taluvad pinget, ootamatusi ja plaanide muutust.
 • Inimesi, kes on usaldusväärsed, vastutustundlikud ja kes on hingelt noored (ehk siis ei räägi stiilis – kui mina noor olin, siis tegelesin…)
 • Noortejuhte, kes soovivad aidata korraldada meeleolukaid, uuenduslikke ja sisulisi laagreid ning arendada oma noorte kaasamise ja avatud õpikeskkonna loomise pädevusi.
 • Noortejuhtidelt ootame valmisolekut ja huvi arendada toredat ja tulemuslikku keeleõpet. (selleks ei pea tingimata olema õpetaja)

 

Noortejuhi töökirjeldus.

Noortejuhi ülesanne on olla noortegrupile ja üksikutele noortele toeks ning julgustajaks.

Noortejuhi töö jaguneb kaheks – üldine juhtimine ehk siis see keerulisem osa, kuidas olla juht vabal ajal, mitte midagi tehes. Sa oled ruumi hoidja, suhete hoidja, suhestuja jne.

Ja teine on konkreetsem töötoa ja tandemi juhendamine.

Iga noortejuht juhendab laagris ühte töötuba (nt eesti keele tund, meedia, näidend, peo korraldamine, Eestimaa avastamine), õpetab 1-2 välisnoorele eesti keelt ja on mentoriks ühele noortegrupile. Lisaks aitab korraldada laagri üldtegevusi, käib ekskursioonidel ja veedab noortega koos aega.

Töö on väsitav, aga väga lõbus ja palju pakkuv. Saad veeta aega väga kaunis ja rahustavas looduses.

Saad väga hästi süüa, ujuda, võrkpalli mängida, imetleda kaunist päikseloojangut või tähti ja väga palju muud. Sul on oma tuba.

 

Mida pakume?

 • SUVELAAGRI VÕLU.
 • Väga toredat kogemust.
 • Väga head sööki ja oma tuba.
 • Võimalust tõeliselt kohtuda noortega Eestist ja teistest riikidest ehk siis kohtuda uue põlvkonnaga.
 • Noorte kaasamise ja juhendamise enesetäiendust tunnustatud Enesemeisterlikkuse coachi ja koolitaja Epp Adleri juhendamisel. Epp on laagrite peakorraldaja.
 • Uut vaatenurka õppimisele ja loovusele ning inspireerivat seltskonda.
 • Kaunist loodust ja õues olemise võimalust.
 • Avaramat vaadet Eestile ja eestlusele.
 • Laagrieelset põhjalikku koolitust ja ettevalmistust.
 • Noortevaldkonnale omast töötasu.

 

Kandidaadilt ootame

 • Eelkirjeldatud omadusi ja hoiakuid.
 • Mingitki noortega kokkupuudet (Oleme selles osas paindlikud, nii et ole julge.)
 • Kasuks tuleb kui oled ise kunagi mõnes rahvusvahelises projektis osalenud.
 • Head eesti keele oskust.
 • Inglise ja/või vene keele oskust suhtlustasemel ja julgust neid rääkida.
 • Head suhtlusoskust ja soovi noortega suhelda.
 • Avatud suhtumist, paindlikkust ja stressitaluvust.
 • ENTK laagrikasvataja tunnistus tuleb kasuks (võib omandada kevadel 2019. Palun märgi CV-sse oma tunnistuse number ja kehtivusaeg, lisa koopia või kirjuta, millal omandad.)

 

Kuidas kandideerida?

 1. CV, sh hariduse, noortega töö kogemuse ja keeleoskuse kirjeldus.
 2. ENTK laagrikasvataja tunnistuse skaneeritud koopia või number ja tunnistuse saamise kuupäev (kui tunnistus on omandamisel, siis eeldatav tunnistuse saamise kuupäev)
 3. Motivatsioonikiri vabas vormis (max. 2 lk) – palun kirjelda lühidalt 1. kes sa oled 2. miks see pakkumine Sind kõnetab ja miks sooviksid selles osaleda 3. tutvusta oma oskuseid, hobisid, mis võiksid laagris kasulikud olla 4. oma kogemusest tulenevalt, millist juhtimist ja tuge teismelised vajavad. Too välja kui teed mingit sporti, käid nt linde vaatamas, oskad teha videosid, veebe, näputööd vms. 5. Kui oled varem keelelaagris juhendaja olnud, siis kirjuta, miks sa jälle tuled ja mida seekord plaanid teisiti või teadlikumalt teha.
 4. Märgi motivatsioonikirjas millistesse vahetustesse kandideerid? (võib mitmesse)

 

Teame, et enamus inimestes on peidus palju rohkem kui nad ise usuvad. Nii et ole julge oma kogemuse kirjeldamisel ja tule meie seltsi!

 

Kandideerimise tähtaeg: 24. aprill

Dokumendid saata: Hiljemalt 24. aprill aadressile epp(at)headest.ee

 

Täpsem info pakkumise kohta: Epp Adler, MTÜ HeadEst epp(at)headest.ee