Kandideeri väliseestlaste keelelaagrisse tuginooreks. Tähtaeg: 21. aprill - HeadEst
653
post-template-default,single,single-post,postid-653,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Kandideeri väliseestlaste keelelaagrisse tuginooreks. Tähtaeg: 21. aprill

Kandideeri väliseestlaste keelelaagrisse tuginooreks. Tähtaeg: 21. aprill

Kui Eesti keele ja kultuuri laager oleks muusika, siis milline?

Laura: Isamaa ilu hoieldes
Karoliina: Mari Jürjensi “Paradiis”
Kristo: Winny Puhh “Meiecundimees…”
Getter: Manu Chao “Me gustas tu”
Tuuli: Suvine TOP40. Kõik hea ja kaasahaarav
Sten: “I wear speedos”
Renee: minu oma lemmiklaulude playlist
Grete: Anne Veski “Jätke võtmed väljapoole, et saaks tulla külla”
Kirke: Mari Jürjens “No näed”
Epp: Vivaldi “Kevad”

Nii arvasid 2017. aasta II vahetuse tuginoored ja nende juhendajad.

 

Eesti keele ja kultuuri laagrid on erakordsed noortelaagrid, mis toovad kokku noored eestlased kõikjalt maailmast, et veeta suve Eestis, avastada oma Eestit, õppida eesti keelt, leida uusi sõpru, kogeda üht unustamatut koosolemist ja saada väga palju mälestusi.

Tänaseks oleme korraldanud 22 maailma ägedamat väliseestlaste eesti keele ja kultuuri laagrit, kus on osalenud 660 noort 42 riigist.

Igas laagrivahetuses osalevad 30 13-18aastast noort – 22 väliseestlast ja 8 kohalikku eestlast ehk tuginoort.

 

Kas keelelaager on ainult väga tublidele ja õppida armastajatele?

Räägime ühe väga tähtsa asja selgeks. Me teame, et sellel laagril ei ole kõige ägedam nimi ja see võib nii mõnegi ära hirmutada. Võib tekkida küsimus “ma ei ole ju eesti keeles väga hea”, “appi, kas suvel peab ka õppima ja veel eesti keelt, eriti igav”, “see on vist ainult kõige tublimatele” jne. Tegelikult on see lihtsalt nimi, selleks et saaks aru, mis on selle laagri eesmärk. Aidata Eestis mitte elavatel noortel hoida ja arendada oma eesti keelt ning tunda Eestit paremini. See kõik areneb igapäeva elu käigus. Jah, tuginoored õpetavad eesti keelt, aga see kõik käib lihtsalt ja loomulikult. Uskuge, te kõik oskate keelt piisavalt ja see õpe käib päris naljakalt tavaliselt.

Laagris osalemiseks on vaja eelkõige lihtsalt osata eesti keelt, julgeda ja tahta suhelda, riskida kohtuda ja tutvuda (ja võibolla isegi sõbraks saada) täiesti teistsuguste võõraste inimestega, ennast ületada ja avastada vms.

Meie laagri tulemusena muutuvad peaaegu kõik osalejad palju julgemaks. Isegi kooli mitte armastavad poisid avastavad kui palju targemad ja osavamad nad on.

Me usume, et meie laagrist saab päriselt eluks vajalikke oskuseid ehk muutud ettevõtlikumaks, julgemaks, paremaks suhtlejaks, enesekindlamaks, tunned ennast paremini ja oskad ennast paremini juhtida. Lisaks sõidad paadiga paremini, esined paremini, mängid võrkpalli paremini, mängid kaarte paremini ja oskad tegelikult ka õppida ning õpetada paremini, ilma et need eesmärgid oleksid.

Kuidas siis kandideerida? 

 

Vaata veel meie laagriliste tehtud videoid meie Facebooki lehel.

 

2019. aasta suvel toimub 3 keelelaagrit: 

I vahetus (eesti keeles algajad)– 8. – 18. juuli – Venevere Puhkekülas – www.venevere.ee

II vahetus (keskmised) – 22. juuli – 1. august – Venevere Puhkekülas

III vahetus (vabalt oskajad) – 5. – 15. august – Venevere Puhkekülas

 

Keelelaagrid 2019 – Näidispäevakava. See on lihtsalt näidis, aga põhimõte on selline.

 

Otsime ka sel aastal oma laagritesse särtsakaid Eestis elavaid osalejaid ehk tuginoori. Kandideerimiseks täida ANKEET hiljemalt 21. aprilli õhtuks.

 

Keda otsime? 

15-18aastaseid Eestis elavaid ja eesti keelt oskavaid noormehi ja neidusid, kes tahaksid kogeda maailma kõige toredamat laagrit.

Otsime särtsakaid, suhelda armastavaid, ennast proovile panna tahtvaid, abivalmeid, lõbusaid noormehi ja neidusid.

Osades laagrites on töökeel vene-inglise-eesti ja osades ainult eesti keel. See sõltub osalejate keeletasemest. Nii et saad igasugust keelepraktikat. Usu sa oskad piisavalt või hakkad oskama piisavalt. Me otsi neid, kel on hinne 5, vaid kes julgevad rääkida ka valesti ja proovida.

 

Mis on sinu ülesanded laagris? 

Sa oled lihtsalt üks osaleja, aga sa aitad eesti keelt õpetada ja sa lihtsalt elad Eestis (see ei tähenda, et sa Eestist rohkem tead). Ehk siis – sa pead eesti keelt oskama. Sa ei pea olema eesti keeles kõige parem, aga see võiks sulle meeldida. See ei pea olema sinu parim või lemmikaine.

Sulle peaks meeldima teistega koos olemine, suhtlemine, sa peaksid julgema teistega suhelda, sa peaksid olema valmis tutvuma uute inimestega ja seda kohe esimesest päevast.

Soovitan sul tulla ilma sõbrata, sest siis algab alles tõeline ime. Nii paned end proovile, avastad ennast päriselt ja usu, sulle hakkab see meeldima.

Laager on tasuta.

Saad osaleda ainult ühes vahetuses.

 

Kuidas saab osaleda?

Ootame noori, kes laagrite alguseks on vähemalt 15aastased.

 

Osalemiseks

  • tutvu laagritega ja mõtle, kas ja miks sa tahaksid osaleda
  • mõtle oma suveplaanidele ja vali mis vahetustes saaksid osaleda
  • räägi oma vanemate/hooldajatega/tööandjatega või teistega, kes sinu osalemisele heakskiidu peaksid andma
  • kirjuta valmis tore, meeldejääv ja sind päriselt tutvustav enesetutvustus-motivatsioonikiri (500sõna)
  • mõtle, milline multika või filmitegelane sa oled
  • Ja kui sa ikka veel tahad osaleda, siis täida see ANKEET hiljemalt pühapäeval 21. aprillil.

 

Mida varasemad osalejad on laagritest saanud ja arvanud?

“Minu roll oli olla mina ise. See oli alguses naljakas”

“Laagrisse kohale jõudes hakkasin ka koheselt arusaama, mis on siin minu roll. Selleks oli roll olla mina ise. See oli alguses naljakas, sest mulle tundus, et ma pean kellegi suur tugi olema, reaalselt toeks olemine oli see, et olin lihtsalt kõigile olemas. See oli mu esimene sisemine õppimine. Järjest enam hakkasin arusaama, et iga tavalise mängu taga on põhimõte, õppida sai kõigest, kas siis meeskonnatöös, üksinda tehes harjutust või lihtsalt üksteist motiveerides. Isiklikult sain juba teisel päeval aru, et mu sees toimub tegelikult väga suur õppimine. Näiteks see, et ma tegelikult armastan suhelda ja selle põhjal luua mõnus seltskond ja usaldus. Kõige rohkem tegi mu hingele pai see hetk, kui välisnoored ja tuginoored tulid mu juurde, ning hakkasid kohe rääkima, kui hästi neil läheb ja et mida nad teinud on. Selline väga meeldiv usaldustunne.” (Karin 18a.)

 

“Minus toimus mingit laadi areng vabamalt suhelda” 

“Tunnen, et minus toimus mingit laadi areng vabamalt suhelda ja kergemini endale sõpru leida. Iga päev sellest laagrist aitas mul edasi küündida oma õnne poole. Kõige eredamalt jäävad mulle meelde õhtused peegelduse kokkusaamised. Kui minu tänane hommik oleks šokolaad, siis see oleks kindlasti suus sulav piimashokolaad, sest seda viimast koosviibimise päeva jään ma kõige enam mäletama. Ma arvan, et leidsin endas mingil määral enda lapsepõlve 6aastase Greete üles, kes mängis jälle mänge, karjus täiest kõrist ja nautis teiste võõraste laste seltskonda ilma igasuguste vaatepunktideta. Ma olen enda üle uhke, et julgesin enda jala üldse siia laagrisse tõsta. Kartsin kohutavalt, et ma ei leia endale uusi sõpru ja kavatsen kõik kümme päeva kämpingus istuda. Minu üllatuseks olin ma naerusuine ja avatud esimesel päeval, kui ma bussi pealt tulevat Helenit nägin. Ma teadsin, et sellest tuleb parim laager üldse. Ma imetlen tohutult seda, kuidas kõik üksteisega kolme päevaga väga lähedaseks said. Mõne noorega saan ma vabamalt suhelda ja rääkida asjadest, millest isegi minu klassiõed ei tea. Avastasin endas kiire õppimisoskuse. Kui ma teen vigu, siis ma olen ka suuteline neid kiiresti parandama. Vigadest me ju õpimegi. Mulle meeldis väga see, et kui ma soovisin enda arvamust avaldada, siis mind kuulati ära.” (15.a Greete)

 

“Ma teadsin laagri alguses, et ma polnud kõige sõbralikum inimene”

“Ma teadsin laagri alguses, et ma polnud kõige sõbralikum ega sotsialiseeruv inimene. Vastupidi hoopis, ma olin natuke närviline kui me enesetutvustust tegime. Ma kartsin, et ma jätan teistele halva mulje, kuid kõik tegelikult läks sujuvalt ja ma sain hakkama. Nimed olid küll rasked ja nad ei jäänud mulle meelde, kuid vaikselt hakkas midagi ikka meelde jääma. Sealt edasi hakkas selline väike rutiin tekkima, kus ma ainult poistega rääkisin. See rutiin aga murdus, kui ma üks hommik istusin maha ja rääkisin ühe tüdrukuga. Sellest hetkest edasi hakkasin ma kasvama. Ma hakkasin regulaarselt kõigiga rääkima ja ma hakkasin niisama „hängima“, mida ma elus pole iialgi teinud. Sõbrad hakkasid mulle tekkima ja mu nimi sai tuntuks igal pool laagris. Ma hakkasin teistelt laagriosalejatelt nõu võtma ja nende lugusid kuulama. Ma hakkasin igapäevaselt mõtlema, kuidas mul oli kuni selle ajani laagris läinud ja ma hakkasin vaikselt aru saama seda, kui palju teistel inimestel on kogemusi ja kuidas oleks sellest võimalik midagi õppida. Ma hakkasin kasvama. Nüüd kui ma olen juba „finishis“ saan ma sellest kõigest aru. Ma jään seda kogemust elu lõpuni mäletama ja ma loodan seda, et ma saaksin tulevikus jälle osaleda.” (16a Mati)

“See kogemus on seletamatu. Selle lühikese aja jooksul olen ma omandanud nii palju uusi teadmisi ja omadusi. Samuti olen tutvunud lihtsalt imeliste inimestega. Jään seda laagrit igatsema.”

“It was the best camp ever with funny activities and everything else.”

“See oli väga tore, kõik inimesed olid väga sõbralikud ja see oli tõesti äge. Sain õpetada inimestele, kes ei oska üldse eesti keelt, meie emakeelt, ja ma kindlasti õppisin neilt palju. Ja ka teistelt, kellega sain  siin laagris aega veeta.”

“Kõige lõbusam vaba õhkkond, mida ma kogenud olen. Palun veel sarnaseid asju.”

“Oli üks äraütlemata vapustav laager. Iga päev oli täis üllatusi, rõõmu ja naeru. Vastutavad selle eest olid noored ise, mis teeb sellest veel vingema laagri.”

 

Loe veel eelmise aasta laagriliste arvamusi Tagasiside kokkuvõte 2018.

 

Kandideerimiseks täida ANKEET. Tähtaeg: 21. aprill 

 

Vaata veel laagrite pilte ja uskumatuid videosid HeadEsti Facebooki lehel.