Keelelaagrid meedias - HeadEst
328
page-template-default,page,page-id-328,page-child,parent-pageid-313,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Keelelaagrid meedias

Vaata keelelaagrite pilte ja videosid HeadEsti Facebookist.

 

 

 

Keelelaagrid innustavad välismaal elavaid eesti noori keelt õppima

 

31.08.2014 Maalehe erileht: Väliseestlaste lapsed otsivad noortelaagrites sidet Eestiga (pdf-fail)

 

24.07.2014 Reporter: Väliseesti noored õpivad eesti keelt

Sel suvel käib Eestimaalt läbi 66 noort, kel eesmärk õppida selgeks eesti keel. Nad kõik on Eesti juurtega, kuid elavad kodumaalt eemal.

Vaata uudist Kanal2 Reporteris

 

23.07.2014 PRESSITEADE: 66 väliseesti noort õpib sel suvel Eestis eesti keelt

Sel suvel toimuvates keelelaagrites osaleb 66 noort inimest üle kogu maailma, kelle ühendavaks lüliks on Eesti juured. Laagrites osaleb nii esimese põlve väliseestlasi, aga ka neid, kelle seotus Eestiga ulatub mitme põlvkonna taha. Eesmärk on noortel aga üks – mõista oma päritolu, õppida tundma seda kultuuri, leida sõpru ja parandada oma eesti keele oskust.

Keelelaagrid on väliseesti noorte seas populaarsed, sest nende abil saavad ka mitmenda põlve väliseestlased oma juurtega paremini tutttavaks. Perekonnad on erinevad ja teises keelekeskkonnas kasvades kipub eesti keel sageli kaugeks jääma. Ka tänavustest laagritest võtab osa mitmeid noori, kes siin varemgi käinud. 15aastane Marco Itaaliast on üks neist, kes eelmise aasta keelelaagrist sai sedavõrd tugeva elamuse, et soovis Eestisse selgi aastal tulla. Noormehe sõnul arenes tema eesti keel nende kümne päeva jooksul märgatavalt, ka on ta seadnud juba uued sihid, millise teadmisega soovib sel suvel Eestist lahkuda. „Õppisin ära tundma Ä ja Ü tähti ja neid kirjutades kasutama. Sel aastal tahan selgemaks saada Ö ja Õ ning H-tähe, mida itaalia keeles ei kasutata,“ kirjeldab hetkel keelelaagris viibiv Marco oma kogemust.

Noored on Eestisse keelt õppima tulnud nii lähedastest naaberriikidest kui ka kaugetest paikadest, kuhu esivanemad on erinevatel põhjustel kunagi elama asunud. Nii on sel aastal laagrites noori isegi Egiptusest ja Hiinast. Eesti keele tase on grupiti erinev, ent selleks Eestisse tullaksegi, et keeleoskust parandada. Lisaks keeleõppele reisitakse mööda Eestit ringi ning tehakse sügavamat tutvust kohaliku kultuuriga. Noored ise väärtustavad ka võimalust leida sarnase taustaga sõpru.

Kokku toimub keelelaagreid sel suvel kolm. Esimene toimus juunis Veneveres, teine on hetkel käimas ja kestab 30. juulini Tõrvas Marja turismitalus ning kolmas toimub 3.-13. augustil taas Venevere puhkekülas Viljandimaal. Igas vahetuses osaleb 22 Eesti juurtega noort välismaalt ja 8 tuginoort Eestist.

Veneveres toimunud esimesest laagrist saab ülevaate noorte koostatud veebipäevikus http://www.headest.ee/2014-paeevik-i/

Laagreid korraldab MTÜ HeadEst, keelelaagreid rahastab Sihtasutus Meie Inimesed.