MTÜ HeadEst sündis 2004. aastal, et toetada ja kaitsta noorte autonoomiat, enda avastamist, kasvamist iseendaks, suhtlemisoskust ja vastutustundlikku iseseisvumist.
Usume, et kõikidel noortel, sõltumata päritolust, soost, puudest, perekondlikust taustast või majanduslikust seisust, on võrdne võimekus ja õigus saada hoolivateks, iseseisvateks, toimetulevateks, jõukateks, teadlikeks, julgeteks, toredateks, vastutustundlikeks, leidlikeks, lõbusateks ja kirglikult elavateks aktiivseteks ühiskonnaliikmeteks ehk inimesteks, keda tahaksid oma sõbraks, töökaaslaseks, ülemuseks, kaaskodanikuks, pereliikmeks…
Kogemus näitab, et enamasti on noortel kõik oskused ja võimed juba olemas. Vahel need võimed magavad; vahel on nad peidus ebakindluse, hirmu, küünilisuse või ükskõiksuse kihi all; vahel on vaja ühte vestlust, esimest kogemust või elu esimest ise hakkama saamise elamust, kuid liiga sageli puudub noore elus keegi, kes teda päriselt näeb või temasse päriselt usub.
Tänapäeva maailm pakub noorele aina enam valikuvõimalusi, tänu internetile on need ka kättesaadavad, kuid töö noortega näitab, et vaatamata võimaluste rohkusele ei ole need paljudele kättesaadavad, kuna nad ise, nende koolid või vanemad ei tea neid ega oska neid leida või on võimaluste suhtes skeptilised ja isegi üleolevad.
13aasta jooksul on tuhanded noored saanud meie tegevuste abil teada, et ka nemad suudavad ja võivad. Paljud noored on kohtunud esimest korda iseendaga, mitte kellegi teise loodud pildiga iseendast. Ainus, mida meie teha ei saa, on noore eest tahta!
Kui tahe tekib, siis ei ole kinni enam ükski uks. Kuid tahe ei teki alati ise, sest hirm ja ebaõnnestumine on ta vangi pannud. Tahet saavad aidata luua kavalad lapsevanemad ja noortega töötavad inimesed, kes usuvad, et see noor hing ei sära veel piisavalt. Selleks on vaja soovitada, julgustada ja väga sageli ka kavalalt sundida.
Meie organisatsioonil on väga pikk ja suur kogemus rahvusvaheliste noorteprojektide, koolituste, simulatsioonimängude, rahvusvaheliste vabatahtlike projektide ja infoprojektide korraldamisel. Täna me neid enam ei tee, aga jagame endiselt oma kogemusi ja nippe esinemiste ja koolituste kaudu.
Täna korraldame koostöös Eesti riigiga väliseesti noortele Eesti keele ja kultuuri laagreid, mis on kindlasti maailma kõige toredamad laagrid. Lisaks koondame inimesi, kes tahavad olla tiivustavad mentorid noortele. Edendame hea mentori ideed, et noortel oleks häid peegleid, kes aitavad neil endaga päriselt kohtuda.
Kõik meie tegevused edendavad vähemalt ühte nendest eesmärkidest või suundadest:
13 aastaga oleme teinud 300+ projekti, meie projektid on toimunud või kaasanud inimesi 40+ riigist ja oma tegemistega oleme jõudnud ~160 000 noore ja noortega töötava inimeseni ning saanud palju kiitust, tagasisidet ja tähtsaid auhindu.
[/vc_column_text]
Noored ei ole lapsed.
Iga noor on väärtuslik just sellisena nagu ta on.
Me ei raiska. Kasutame võimalusel taaskasutatavaid leidlikke töövahendeid.
Eelistame leidlikke õppemeetodeid, mille eelduseks ei ole suur hulk asju.
Noored vajavad usaldavat, toetavat ja inspireerivat õpikeskkonda.
Õppimine on lahe, kuid see on täiskasvanute ülesanne see toredaks teha.
Edukas töö noortega põhineb usaldusele, märkamisele ja võrdsele suhtlemisele. Usaldus ei ole kohustus, vaid suhte loomise tulemus.
Viga on parim viis õppida.
Me loome õppimist, mitte ei õpeta.
LOOVUS
=
ÕPPIMINE
=
MÕTLEMINE
=
ISESEISVUS
=
OLEMINE, ELAMINE