Sünnilugu - HeadEst
493
page-template-default,page,page-id-493,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Sünnilugu

HeadEst sündis soovist teha midagi toredat. Ta sündis lihtsalt armastusest, intriigist ja naiivsusest.

HeadEsti asutasid Epp Adler ja Pille-Mai Helemäe, kes ühel hetkel leidsid, et koos sai häid asju teha. Vaja oli pesa, kus rakendada oma noorte- ja kogukonnaprojektide ideid ning anda oma panus, et maailm oleks tore koht elamiseks.

Me olime kolleegid. Epp algatas noortevahetuse projekti “Living in Extremes”, mille raames kohtusid Eestis Sardiinia, Gröönimaa ja Eesti noored, et koos rääkida keskkonnast ja kultuurist. Epp vajas abi ja hea sõber ning töökaaslane Pille-Mai arvas, et see oleks üks tore tegemine. Ja nii see projekt siis juhtuski. See oli meie esimene ühistegemine.

Vaata meie kõige esimese projekti “Living in Extremes” videot. Sellest sai kõik alguse. 

ÕPPETUND: Lihtsalt hakka tegema. Ükskõik, kas oskad või mitte. Küll sa siis tegemise käigus avastad, kas tuleb välja. Seejärel saad otsustada, kas teha veel või hakata uut “pilli” harjutama.

 

Projekt läks väga hästi ja kõigil asjaosalistel oli suur soov jätkata. Jätkamine ja projektijärgne ideede küllus andiski meile tõuke, et teha midagi hullupöörast – luua oma organisatsioon.

HeadEst sündiski 30. septembril 2004 Tallinnas. Tema kõige esimene projekt “Living in Extremes II” toimus märtsis 2005 arktilises Aasiaatis, Gröönimaal. Selles projektis rääkisid samad noored keskonnast juba riigi tasamel. Sellele järges ka kolmas projekt Sardiinia kuumuses, kus rääkisime keskkonnast globaalsel tasandil. Kõik need projektid panid vaikse ent uhke aluse järgnenud laviinile.

Algne ja siiani kestev plaanitu naiivsus on loonud enam kui >300 projekti 40+ riigis või riigiga, mis on loonud teadmisi, inspiratsiooni, julgustust ja tõuget enam kui 160 000 noorele ja täiskasvanule Eestis ning välismaal.

 

Mida tähendab HEADEST ehk kuidas ehitada oma organisatsioonile nime?

Pille-Mai HElemäe + Epp ADler + ESTonia + särtsupoiss  =  HEADEST

 

10. sünnipäevaks tegime HeadEsti raamatu “Kuidas 10 päeva muutsid mu elu?”

Loe meie tegemistest ja osalejate kogemustest, kuidas meie laagrid on loonud elusid ja võimaldanud hirmude ning ebakindluse all peidus hingedel särama ja elama hakata.

Lae alla ja loe Headest 10 raamatut “Kuidas 10 päeva muutsid mu elu?”  (pdf)

Äkki annab see raamat sulle innustust ja julgustust, et minna mõnda rahvusvahelisse projekti või julgustada oma last/õpilast/lapselast/naabrilast/sugulast/lihtsalt noort sellist julgustükki tegema.

 

Usu – need projektid alustavad, võimaldavad, käivitavad ja muudavad elusid!

Muutus võib olla ootamatu ja suur, kuid siiani ei ole me veel ühegi halvas suunas toimunud muutusega kohtunud. Avatus, ehedus, julgus, enesekindlus, hoolimine, arvestamine, suhtlusoskus, endaga leppimine ja enda tundmine loovad empaatilisi, hoolivaid, loovaid inimesi, kes hakkavad elama ja andma. Nad ei pea ennast enam kaitsma ja varjama.