HeadEst keelelaagrid 2022 otsivad laagrivõlureid - HeadEst
475
page-template-default,page,page-id-475,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

HeadEst keelelaagrid 2022 otsivad laagrivõlureid

Me saame iseendaks tänu headele peeglitele. Peeglid on teised inimesed. Meie õppimise võti on turvaline ja vaba õhkkond, mida hoiavad head liidrid. Liidrid, kes ei ole õpetajad ega kasvatajad. Nad on liidrid ja mentorid, kes mõistavad, et noor on inimene. 

Unikaalne, erakordselt võimekas inimene, kes on oma tee ühes etapis. Tal on juba pikk tee käidud ja veelgi pikem on ees. Ta ei ole enam laps ja veel ei ole ka täitsa küps. Ta on seal kus ta on, täpselt õiges kohas. Ta alles avastab ennast, teisi, maailma, avastab valikuid, hakkab julgema otsustada. See on ohtlik tee, ilma milleta ei ole elu. Need riskid tuleb võtta. Ja maailmas pole kedagi, kes seda teed lõpuni mõistaks. Ja selleks on vaja mõistvaid kaasteelisi, kes teevad selle hirmsa astumise võimalikuks.

Kasvamiseks ja õppimiseks on vaja proovida, õnnestuda, proovida, eksida, proovida veel. Selleks on vaja mõistmist, usaldust, andestamist, tagasisidestamist, julgustamist, võimestamist, tunnustamist, kinni püüdmist, tõukamist, eeskuju, seltsilist, vestluspartnerit, kuulajat, ütlejat, koosrõõmustajat jne. See ongi hea mentor, hea peegel, hea juhendaja. Juhendaja, kes võimaldab hakata oma tiibu nägema, neid sirutama ja lõpuks neid ka kasutama. Juhendaja kasvab koos juhendatavatega, sest ta üllatub pidevalt, aga ta mõistab oma rolli ja vastutuse erinevust. Ta hoiab seda üllatavat ja teadmatusest pungil olukorda näiliselt kontrolli all, et selles imede ruumis saaks toimetada.

Kas tundub õudne ja raske?

Ongi, aga tegelikult ka üldinimlik. Nii inimlik ja loomulik, et võibki tunduda imelik ja võõras, sest sellist sageli ei koge maailmas, kus õpieesmärgid seatakse väliselt ja kasvataja teab, mis järgmiseks juhtub või kuidas tegema peab.

Iga meie laager on pealtnäha sama. Skelett on sama, aga iga laager kasvatab sinna otsa täiesti omanäolise tegelase ja kõik see juhtub kohapeal ning ei väsi end kunagi üllatamast. Sest inimene on lõpmatuseni leidlik ja loov kui talle selleks ainult luba anda ja teda selles julgustada ning särtsu anda.

Ootame oma ridadesse inimesi

 • kes mäletavad, mida tähendas olla teismeline.
 • kes mäletavad, mida tähendas hirm mitte kuuluda ja mitte olla “õige”.
 • kes julgevad noortega suhelda kui inimestega, mitte kui laste või varatäiskasvanutega (see on liiga haruldane oskus).
 • kes tunnevad elust rõõmu ja tahavad aidata seda ka teistel tunda.
 • kes on aktiivsed, julgevad endiselt mängida, lollitada ja seega ka õppida ning ennast ületada.
 • kes on lihtsalt toredad inimesed, kes tahavad olla inspireerivad keskkonnas ja kes tahavad saada paremateks juhtideks.
 • sul võiks olla mingigi noortega töötamise kogemus ja ideaalis ka laagrikasvataja tunnistus.
 • sa pead oskama ja julgema juhtid 30pealist kampa ja vestelda ühega.
 • sa pead olema valmis lahendama kõiki ootamatusi.

HeadEst on korraldanud rahvusvahelisi noortelaagreid juba 2004. aastast. Kõikide laagrite eesmärk on aidata noortel iseseisvuda, ennast avastada ja enesekindlalt oma tulevikku ehitada.

2013. aastast oleme Eesti riigi partner väliseesti noorte Eesti keele ja kultuuri laagrite korraldamisel. Keelelaagrites kohtuvad 13-18aastased noored – igas vahetuses on 22 väliseestlast ja 8 kodueestlast. Keelelaagrite eesmärk on muuta Eesti enda omaks – tutvuda Eestiga, õppida eesti keelt, veeta toredasti suve ja leida uusi eesti keelt rääkivaid omavanuseid sõpru.

Need laagrid muudavad elusid! Loe osalejate tagasisidet 2020.

Keelelaagrid muutuvad iga aastaga üha populaarsemateks, sest levivad jutud, et 11 päevaga hakkavadki noored eesti keelt rääkima ja vaiksetest ebakindlatest lastest saavad julged, enesekindlad ja lõbusad noored. Ning, et selles laagris on lihtsalt väga tore.

Paljud osalejad tulevad tagasi. Meil on osalejaid, kes on laagris käinud seitse aastat järjest. Esimesed osalejad on kasvanud ise juhendajateks, sest nagu nad ütlevad:

“Ma sain siit nii palju ja ma tahan seda sama tunnet ka teistele anda.” 

Kas sa tahad teada kuidas on võimalik, et üks 14aastane noormees teeb suure rõõmuga keset ilusat suve eesti keele käänete eksamit? Tule ja vaata ning aita meil need laagrid jälle sama heaks teha!

Me töötame teisiti kui paljud laagrid. Meie juhendajad ei ole kasvatajad ega õpetajad. Nad on liidrid, kes aitavad õppida ja avastada oma võimekust. Usu, selle käigus avastavad ka liidrid ise oma võimekust ja võimetust. Liidrina oled sa ruumi hoidja, turvalisuse hoidja, inspiratsiooni looja, julgustaja, suuna ja kursi hoidja, peegeldaja, kaasa elaja jne.

Meie laagrites tekib kodutunne. Kodu, kus kõik saavad läbi ja kõik vastutavad üksteise heaolu eest. Reeglid ei ole represseerimiseks ja allutamiseks, vaid ühiseks turvalisuseks ja toreduseks.

KUS JA MILLAL?

2022. aasta suvel toimub 3 keelelaagrit:

(keeletaseme kirjeldused on ideaalid, aga tegelikkus on alati selline nagu ta tegelikult on ja see selgub laagris)

I vahetus (eesti keeles algajad)– 4. – 14. juuli – Venevere Puhkekülas – www.venevere.ee

II vahetus (keskmised) – 18. – 28.  juuli – Venevere Puhkekülas

III vahetus (vabalt oskajad) – 1. – 11. august – Venevere Puhkekülas

Tule ole selle toreduse osa! 

Vaata videosid, pilte ja osalejate muljeid ka meie Facebooki lehelt.

KEDA OTSIME?

Otsime oma tiimi aktiivseid ja sõbralikke noortejuhte, kes tahaksid kogeda ja õppida meie salapärast enesekindlust andvat noorte juhtimis- ja õpetamisstiili, et mõista tõeliselt kaasavat noortetööd ja mitte ainult.

Varasemad noortejuhid on öelnud:

“Tänu keelelaagrile hakkasin koolis ka oma õpilastele ruumi andma.”

“Uskumatu, et vabaduse andmisega teismelised ei teegi midagi. Kahju, et kõikjal sellist põhimõtet ei julgeta rakendada.”

“See laager aitas mul mõista enda juhtimisstiili ja sain julgemaks juhiks.”

KEDA OTSIME?

 • Mehi ja naisi, kes näevad noortes inimesi.
 • Inimesi, kes tahavad olla noortele headeks mentoriteks ja julgustajateks.
 • Inimesi, kes mäletavad oma teismeiga, mäletavad oma kasvamisvalu ja seega eelkõige mõistavad, mitte ei taha noori muuta. Kui siis, ägedamateks!
 • Inimesi, keda paelub noortejuhi vastutusrikas, kuid väga lõbus ja väga palju andev töö.
 • Inimesi, kes soovivad arendada enda noortega töötamise teadmiseid ja oskuseid, uurida oma hoiakuid sellesse töösse ning luua noortele toreda arenemiskeskkonna.
 • Inimesi, kes on väga head suhtlejad ja suhestujad ning kellele suhtlemine meeldib. Suhtlemine on juhtimise kõige olulisem oskus.
 • Inimesi, keda paelub hea ja inimlik juhtimine ning motiveerimine ja kes tahaksid seda harjutada.
 • Inimesi, kes on paindlikud, taluvad pinget, ootamatusi ja plaanide muutust.
 • Inimesi, kes on usaldusväärsed, vastutustundlikud ja kes on hingelt noored (ehk siis ei räägi stiilis – kui mina noor olin, siis tegelesin… ka siis kui nad ise on 22)
 • Noortejuhte, kes soovivad aidata korraldada meeleolukaid, uuenduslikke ja sisulisi laagreid ning arendada oma noorte kaasamise ja avatud õpikeskkonna loomise pädevusi.
 • Noortejuhtidelt ootame valmisolekut ja huvi arendada toredat ja tulemuslikku keeleõpet. (selleks ei pea tingimata olema õpetaja)

Noortejuhi töökirjeldus.

Noortejuhi ülesanne on olla tervele noortegrupile, väiksematele gruppidele ja üksikutele noortele toeks, juhendajaks ning julgustajaks. Samas on juhendja ka laagritiimi liige.

Noortejuhi töö jaguneb kaheks – üldine juhtimine ehk siis see keerulisem osa, kuidas olla juht vabal ajal, mitte midagi tehes. Sa oled ruumi hoidja, suhete hoidja, suhestuja, ühiste mängude läbiviija jne.

Ja teine on konkreetsem töötoa ja tandemi juhendamine.

Iga noortejuht juhendab laagris ühte rühma, kellel on mitemd ülesanded (nt eesti keele õppimine, meediatöö, näidendi korraldamine, peo korraldamine, Eestimaa avastamine), õpetab 1-2 välisnoorele eesti keelt ja on mentoriks ühele noortegrupile. Lisaks aitab korraldada laagri üldtegevusi, käib ekskursioonidel ja veedab noortega koos aega ehk mängib lauamänge, ujub, sõidab paadiga ja lobiseb, käib saunas, paneb plaastri peale, lohutab, lahendab jamasid, leiab paberit juurde jne.

Töö on väga väsitav, aga väga lõbus ja palju pakkuv. Saad veeta aega väga kaunis ja rahustavas looduses.

Saad väga hästi süüa, ujuda, võrkpalli mängida, imetleda kaunist päikseloojangut või tähti ja väga palju muud. Sul on oma tuba.

Mida pakume?

 • SUVELAAGRI VÕLU.
 • Väga võimsat kogemust.
 • Väga head sööki ja oma tuba.
 • Võimalust tõeliselt kohtuda noortega Eestist ja teistest riikidest ehk siis kohtuda uue põlvkonnaga.
 • Noorte kaasamise ja juhendamise enesetäiendust tunnustatud Enesemeisterlikkuse coachi ja koolitaja Epp Adleri juhendamisel. Epp on laagrite peakorraldaja.
 • Uut vaatenurka õppimisele ja loovusele ning inspireerivat seltskonda.
 • Kaunist loodust ja õues olemise võimalust.
 • Avaramat vaadet Eestile ja eestlusele.
 • Laagrieelset põhjalikku koolitust ja ettevalmistust.
 • Noortevaldkonnale omast töötasu.

Kandidaadilt ootame

 • Eelkirjeldatud omadusi ja hoiakuid.
 • Mingitki noortega kokkupuudet.
 • Kasuks tuleb kui oled ise kunagi mõnes rahvusvahelises projektis osalenud.
 • Head eesti keele oskust.
 • Inglise ja vene keele oskust suhtlustasemel ja julgust neid rääkida.
 • Head suhtlusoskust ja soovi noortega suhelda.
 • Avatud suhtumist, paindlikkust ja stressitaluvust.
 • ENTK laagrikasvataja tunnistus tuleb kasuks (võib omandada kevadel 2021. Palun märgi CV-sse oma tunnistuse number ja kehtivusaeg, lisa koopia või kirjuta, millal omandad.)

Kuidas kandideerida?

 1. CV, sh hariduse, noortega töö kogemuse ja keeleoskuse kirjeldus.
 2. ENTK laagrikasvataja tunnistuse skaneeritud koopia või number ja tunnistuse saamise kuupäev (kui tunnistus on omandamisel, siis eeldatav tunnistuse saamise kuupäev)
 3. Enesetutvustus vabas vormis (max. 2 lk) – palun kirjelda lühidalt 1. kes sa oled 2. miks see pakkumine ja meie laager Sind kõnetab ning miks sooviksid selles osaleda 3. tutvusta oma oskuseid, hobisid, mis võiksid laagris kasulikud olla. Too välja kui teed mingit sporti, käid nt linde vaatamas, oskad teha videosid, veebe, näputööd vms. 4. oma kogemusest tulenevalt, millist juhtimist ja tuge teismelised vajavad. 5. kui oled varem keelelaagris juhendaja olnud, siis kirjuta, miks sa jälle tuled ja mida seekord plaanid teisiti või teadlikumalt teha.
 4. Märgi motivatsioonikirjas millistesse vahetustesse kandideerid? (võib mitmesse)

Teame, et enamus inimestes on peidus palju rohkem kui nad ise usuvad. Nii et ole julge oma kogemuse kirjeldamisel ja tule meie seltsi!

Kandideerimise tähtaeg: 18. märts

Dokumendid saata hiljemalt 18. märtsiks aadressile epp(at)headest.ee

Täpsem info pakkumise kohta: Epp Adler, MTÜ HeadEst epp(at)headest.ee